Sullins Connector Solutions PBC17SBDN
PBC17SBDN picture photo
Mfg. Part Number
PBC17SBDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 17POS
Datasheet Download
PBC17SBDN.pdf
Availability of PBC17SBDN
QUANTITY
PBC17SBDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC17SBDN
Internal Part NumberEIS-PBC17SBDN
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC17SBDN
Related LinksPBC1, PBC17SBDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC17SBDN Details Description
Related parts for PBC17SBDN
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 388 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf