Sullins Connector Solutions PBC18SAAN
PBC18SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC18SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS
Datasheet Download
PBC18SAAN.pdf
Availability of PBC18SAAN
QUANTITY
PBC18SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC18SAAN
Internal Part NumberEIS-PBC18SAAN
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC18SAAN
Related LinksPBC1, PBC18SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC18SAAN Details Description
Related parts for PBC18SAAN
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL BIPO SOLUTION FOR PFC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RCPT MALE 5POS ROUND FLANGE datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF 5/8" 440MHZ datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 10.5MM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS LOW 7PPM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf