Sullins Connector Solutions PBC18SAGN
PBC18SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PBC18SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS
Datasheet Download
PBC18SAGN.pdf
Availability of PBC18SAGN
QUANTITY
PBC18SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC18SAGN
Internal Part NumberEIS-PBC18SAGN
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC18SAGN
Related LinksPBC1, PBC18SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC18SAGN Details Description
Related parts for PBC18SAGN
RES SMD 430 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC VIDEO AMP RR-OUT HS 14-HTSSOP datasheet.pdf
025 20POS CAP ASSY W TO W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
PB (SW 5, 11) datasheet.pdf
VIRTUA CLEAR ANTI FOG 2.5 DIOPTE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 250MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf