Sullins Connector Solutions PBC18SAHN
PBC18SAHN picture photo
Mfg. Part Number
PBC18SAHN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS
Datasheet Download
PBC18SAHN.pdf
Availability of PBC18SAHN
QUANTITY
PBC18SAHN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC18SAHN
Internal Part NumberEIS-PBC18SAHN
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC18SAHN
Related LinksPBC1, PBC18SAHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC18SAHN Details Description
Related parts for PBC18SAHN
RES SMD 200 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KA datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #1/4 50PC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf