Sullins Connector Solutions PBC19SABN
PBC19SABN picture photo
Mfg. Part Number
PBC19SABN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS
Datasheet Download
PBC19SABN.pdf
Availability of PBC19SABN
QUANTITY
PBC19SABN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC19SABN
Internal Part NumberEIS-PBC19SABN
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC19SABN
Related LinksPBC1, PBC19SABN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC19SABN Details Description
Related parts for PBC19SABN
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
IC 2-1 LINE SELEC/MUX 20-DIP datasheet.pdf
FILTER EMI 1200 PF C TYPE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 8.2A 15.5 MOHM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 39MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C P 30" YEL NI datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf