Sullins Connector Solutions PBC21SAEN
PBC21SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC21SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS
Datasheet Download
PBC21SAEN.pdf
Availability of PBC21SAEN
QUANTITY
PBC21SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC21SAEN
Internal Part NumberEIS-PBC21SAEN
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC21SAEN
Related LinksPBC2, PBC21SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC21SAEN Details Description
Related parts for PBC21SAEN
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SWITCH LV DUAL SPST 10DFN datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
VARISTOR 462V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf