Sullins Connector Solutions PBC21SGBN
PBC21SGBN picture photo
Mfg. Part Number
PBC21SGBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 21POS
Datasheet Download
PBC21SGBN.pdf
Availability of PBC21SGBN
QUANTITY
PBC21SGBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC21SGBN
Internal Part NumberEIS-PBC21SGBN
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC21SGBN
Related LinksPBC2, PBC21SGBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC21SGBN Details Description
Related parts for PBC21SGBN
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER PROG 100TQFP datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LMZF 10/9/135 3.5SW datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf