Sullins Connector Solutions PBC24SBCN
PBC24SBCN picture photo
Mfg. Part Number
PBC24SBCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS
Datasheet Download
PBC24SBCN.pdf
Availability of PBC24SBCN
QUANTITY
PBC24SBCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC24SBCN
Internal Part NumberEIS-PBC24SBCN
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC24SBCN
Related LinksPBC2, PBC24SBCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC24SBCN Details Description
Related parts for PBC24SBCN
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
21P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
RES 3.63K OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HERMAPHRODITIC PCB 24POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
HD-I W/FA SMPO.110F.120F LM CUT datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
150UF 100V 12,5X25 datasheet.pdf