Sullins Connector Solutions PBC24SFDN
PBC24SFDN picture photo
Mfg. Part Number
PBC24SFDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PBC24SFDN.pdf
Availability of PBC24SFDN
QUANTITY
PBC24SFDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC24SFDN
Internal Part NumberEIS-PBC24SFDN
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC24SFDN
Related LinksPBC2, PBC24SFDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC24SFDN Details Description
Related parts for PBC24SFDN
RES .005 OHM 5W 1% WIREWOUND datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
3.96MM W/W REC HSG datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP571 0.9V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 115V datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERMINAL ZP 4/1AN/6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 28A datasheet.pdf