Sullins Connector Solutions PBC24SFEN
PBC24SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC24SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PBC24SFEN.pdf
Availability of PBC24SFEN
QUANTITY
PBC24SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC24SFEN
Internal Part NumberEIS-PBC24SFEN
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC24SFEN
Related LinksPBC2, PBC24SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC24SFEN Details Description
Related parts for PBC24SFEN
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
IC TXRX 5VRS232 W/3VLOGIC 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOP SENSING WIRELESS datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II/TELCO, TP-TX datasheet.pdf
AT 2S KIT WEDGE & CONTACTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf