Sullins Connector Solutions PBC25SAEN
PBC25SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC25SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS
Datasheet Download
PBC25SAEN.pdf
Availability of PBC25SAEN
QUANTITY
PBC25SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC25SAEN
Internal Part NumberEIS-PBC25SAEN
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC25SAEN
Related LinksPBC2, PBC25SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC25SAEN Details Description
Related parts for PBC25SAEN
CONN 2MM HEADER 154POS STR GOLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC MET CAN datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 6POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 30V DO5 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf