Sullins Connector Solutions PBC25SAFN
PBC25SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PBC25SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS
Datasheet Download
PBC25SAFN.pdf
Availability of PBC25SAFN
QUANTITY
PBC25SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC25SAFN
Internal Part NumberEIS-PBC25SAFN
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC25SAFN
Related LinksPBC2, PBC25SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC25SAFN Details Description
Related parts for PBC25SAFN
CONN PLUG VERT 100POS 30GOLD PCB datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 6.89"L X 3.15"W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/2W MELF datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7POS 5.08MM SIDE datasheet.pdf
BOOT MOLDED STRAIGHT SERIES 3 datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf