Sullins Connector Solutions PBC25SBCN
PBC25SBCN picture photo
Mfg. Part Number
PBC25SBCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS
Datasheet Download
PBC25SBCN.pdf
Availability of PBC25SBCN
QUANTITY
PBC25SBCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC25SBCN
Internal Part NumberEIS-PBC25SBCN
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC25SBCN
Related LinksPBC2, PBC25SBCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC25SBCN Details Description
Related parts for PBC25SBCN
LCD MODULE 16X2 SLV SUPRTWST LED datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/DIODE 5.2MM datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
RES 58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf