Sullins Connector Solutions PBC26SGBN
PBC26SGBN picture photo
Mfg. Part Number
PBC26SGBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS
Datasheet Download
PBC26SGBN.pdf
Availability of PBC26SGBN
QUANTITY
PBC26SGBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC26SGBN
Internal Part NumberEIS-PBC26SGBN
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC26SGBN
Related LinksPBC2, PBC26SGBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC26SGBN Details Description
Related parts for PBC26SGBN
IC SELECTOR/MUX DUAL 4-1 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf