Sullins Connector Solutions PBC27SACN
PBC27SACN picture photo
Mfg. Part Number
PBC27SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS
Datasheet Download
PBC27SACN.pdf
Availability of PBC27SACN
QUANTITY
PBC27SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC27SACN
Internal Part NumberEIS-PBC27SACN
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC27SACN
Related LinksPBC2, PBC27SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC27SACN Details Description
Related parts for PBC27SACN
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 2220 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 7POS 35DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 8.091K OHM 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPTER 3/4" NPT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf