Sullins Connector Solutions PBC30SABN
PBC30SABN picture photo
Mfg. Part Number
PBC30SABN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS
Datasheet Download
PBC30SABN.pdf
Availability of PBC30SABN
QUANTITY
PBC30SABN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC30SABN
Internal Part NumberEIS-PBC30SABN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC30SABN
Related LinksPBC3, PBC30SABN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC30SABN Details Description
Related parts for PBC30SABN
TRIMMER 20K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUFFER 6OUTPUT PCI 28TSSOP datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21.3X75.2 BE/GY datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT DR W/PGS 4POS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
XFMR FLYBACK EP13 SM datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf