Sullins Connector Solutions PBC30SAHN
PBC30SAHN picture photo
Mfg. Part Number
PBC30SAHN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS
Datasheet Download
PBC30SAHN.pdf
Availability of PBC30SAHN
QUANTITY
PBC30SAHN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC30SAHN
Internal Part NumberEIS-PBC30SAHN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC30SAHN
Related LinksPBC3, PBC30SAHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC30SAHN Details Description
Related parts for PBC30SAHN
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
ULTRCH HEAT TIP .5" SHNK ATTCH datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
M/F DSUB FILTER ADAPTER 9PIN datasheet.pdf
3CKT 3.5MM W TO B HOUS RED datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf
CONN HOUSING 16POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf