Sullins Connector Solutions PBC30SGAN
PBC30SGAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC30SGAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS
Datasheet Download
PBC30SGAN.pdf
Availability of PBC30SGAN
QUANTITY
PBC30SGAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC30SGAN
Internal Part NumberEIS-PBC30SGAN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC30SGAN
Related LinksPBC3, PBC30SGAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC30SGAN Details Description
Related parts for PBC30SGAN
OPTOISO 2.5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X8.7X0.13" GREY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.2A SOT23 datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
HOUSING BASE 5-POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16DIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
DC-DC DIN RAIL POWER SUPPLY 15W datasheet.pdf