Sullins Connector Solutions PBC33SBDN
PBC33SBDN picture photo
Mfg. Part Number
PBC33SBDN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS
Datasheet Download
PBC33SBDN.pdf
Availability of PBC33SBDN
QUANTITY
PBC33SBDN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC33SBDN
Internal Part NumberEIS-PBC33SBDN
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC33SBDN
Related LinksPBC3, PBC33SBDN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC33SBDN Details Description
Related parts for PBC33SBDN
MOSFET P-CH 60V 18A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 13.6A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC DIVIDER DIV X4 DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
IC SHFT/STORE BUS REGSTR 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC CLIP 9983 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 38KHZ T.VIEW4 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf