Sullins Connector Solutions PBC34SAFN
PBC34SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PBC34SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS
Datasheet Download
PBC34SAFN.pdf
Availability of PBC34SAFN
QUANTITY
PBC34SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC34SAFN
Internal Part NumberEIS-PBC34SAFN
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC34SAFN
Related LinksPBC3, PBC34SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC34SAFN Details Description
Related parts for PBC34SAFN
CONDITIONER SIGNAL RAIL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 18.92MM datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf