Sullins Connector Solutions PBC34SBAN
PBC34SBAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC34SBAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS
Datasheet Download
PBC34SBAN.pdf
Availability of PBC34SBAN
QUANTITY
PBC34SBAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC34SBAN
Internal Part NumberEIS-PBC34SBAN
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC34SBAN
Related LinksPBC3, PBC34SBAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC34SBAN Details Description
Related parts for PBC34SBAN
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 10POS VERT .112" datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.25 OHM 0.1% 8W TO220-4 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 4.5V datasheet.pdf