Sullins Connector Solutions PBC35SAFN
PBC35SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PBC35SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS
Datasheet Download
PBC35SAFN.pdf
Availability of PBC35SAFN
QUANTITY
PBC35SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC35SAFN
Internal Part NumberEIS-PBC35SAFN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC35SAFN
Related LinksPBC3, PBC35SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC35SAFN Details Description
Related parts for PBC35SAFN
RES SMD 35.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 29.2VC PWRMITE1 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 300E 8.25KV datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP PLAST SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf