Amphenol Industrial PC02E20-16S
PC02E20-16S picture photo
Mfg. Part Number
PC02E20-16S
Brief Description
PC 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
PC02E20-16S.pdf
Availability of PC02E20-16S
QUANTITY
PC02E20-16S Order Process
Ship out your order
Specifications of PC02E20-16S
Internal Part NumberEIS-PC02E20-16S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC02E20-16S
Related LinksPC02E, PC02E20-16S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PC02E20-16S Details Description
Related parts for PC02E20-16S
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
DIN RAIL 35MM SLOTTED ALUM 2M datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf