Amphenol Industrial PC06A-22-34P(SR)
PC06A-22-34P(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PC06A-22-34P(SR)
Brief Description
CONN PLUG 34POS INLINE PIN
Datasheet Download
PC06A-22-34P(SR).pdf
Availability of PC06A-22-34P(SR)
QUANTITY
PC06A-22-34P(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PC06A-22-34P(SR)
Internal Part NumberEIS-PC06A-22-34P(SR)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions34
Shell Size - Insert22-34
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC06A-22-34P(SR)
Related LinksPC06A-22, PC06A-22-34P(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PC06A-22-34P(SR) Details Description
Related parts for PC06A-22-34P(SR)
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 16POS .156 datasheet.pdf
LAMP TL-1 LP LENS END datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 104MM datasheet.pdf
EMITTER UV 410NM 1A STAR datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf