Amphenol Industrial PC06W10-6SW
PC06W10-6SW picture photo
Mfg. Part Number
PC06W10-6SW
Brief Description
PC 6C 6#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PC06W10-6SW.pdf
Availability of PC06W10-6SW
QUANTITY
PC06W10-6SW Order Process
Ship out your order
Specifications of PC06W10-6SW
Internal Part NumberEIS-PC06W10-6SW
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC06W10-6SW
Related LinksPC06W, PC06W10-6SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PC06W10-6SW Details Description
Related parts for PC06W10-6SW
RED MINI PROBE-IT 2 PKG datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 250MA 6.1 OHM TH datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM 26POS GOLD SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W DO15 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR CTRLR PAR U-QFN4040-20 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3.9 OHM datasheet.pdf