AVX Corporation PC2025A2700AT002
PC2025A2700AT002 picture photo
Mfg. Part Number
PC2025A2700AT002
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
HYBRID COUPLER 2.1 - 2.7 GHZ 3DB
Datasheet Download
PC2025A2700AT002.pdf
Availability of PC2025A2700AT002
QUANTITY
PC2025A2700AT002 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC2025A2700AT002
Internal Part NumberEIS-PC2025A2700AT002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series*
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler Type*
Frequency*
Coupling Factor*
Applications*
Insertion Loss*
Power - Max*
Isolation*
Return Loss*
Package / Case2520 (6450 Metric)
Supplier Device Package2520
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC2025A2700AT002
Related LinksPC2025A2, PC2025A2700AT002 Datasheet, AVX Corporation Distributor
PC2025A2700AT002 Details Description
Related parts for PC2025A2700AT002
CONN SOCKET SIP 30POS GOLD datasheet.pdf
DRUM LINER 30" X 36" 100 BAGS datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
HIGH PWR LED WHT datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 4V 50A datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf