Taoglas Limited PC240.09.0300K
PC240.09.0300K picture photo
Mfg. Part Number
PC240.09.0300K
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT PCB 433MHZ OMNI ISM ADH/SCRW
Datasheet Download
PC240.09.0300K.pdf
Availability of PC240.09.0300K
QUANTITY
PC240.09.0300K Order Process
Ship out your order
Specifications of PC240.09.0300K
Internal Part NumberEIS-PC240.09.0300K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range-
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-10dB
Gain-1dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, MMCX Male
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationsISM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC240.09.0300K
Related LinksPC240.0, PC240.09.0300K Datasheet, Taoglas Limited Distributor
PC240.09.0300K Details Description
Related parts for PC240.09.0300K
CONN HEADR BRKWAY .100 02POS STR datasheet.pdf
FUSE 250A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A TSOT23-8 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 28POS .050 SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DSUB 27H2 M PCB G T datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH CC 12VDC datasheet.pdf