Injectorall Electronics PC300C-69
PC300C-69 picture photo
Mfg. Part Number
PC300C-69
Manufacturer
Product Category
Drill Bits
Brief Description
DRILL BIT CARB 1/8" SHANK .029"
Datasheet Download
PC300C-69.pdf
Availability of PC300C-69
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PC300C-69 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC300C-69
Internal Part NumberEIS-PC300C-69
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Prototyping Products
FamilyDrill Bits
Series-
Diameter - Bit0.029" (0.74mm)
Diameter - Shank0.125" (3.18mm)
MaterialCarbide
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC300C-69
Related LinksPC30, PC300C-69 Datasheet, Injectorall Electronics Distributor
PC300C-69 Details Description
Related parts for PC300C-69
RES SMD 0.18 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 20MSPS DL 48-TQFP datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TR 1-1/2" datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CABLE 28POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 9V SMD datasheet.pdf
MKP 0.15UF 5% 2500VDC DRAWING T1 datasheet.pdf