t-Global Technology PC93-19.5-12.70-1
PC93-19.5-12.70-1 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-19.5-12.70-1
Brief Description
THERMAL PAD 19.5X12.7X1MM
Datasheet Download
PC93-19.5-12.70-1.pdf
Availability of PC93-19.5-12.70-1
QUANTITY
PC93-19.5-12.70-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-19.5-12.70-1
Internal Part NumberEIS-PC93-19.5-12.70-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline19.50mm x 12.70mm
Thickness0.040" (1.02mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-19.5-12.70-1
Related LinksPC93-19., PC93-19.5-12.70-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-19.5-12.70-1 Details Description
Related parts for PC93-19.5-12.70-1
CONN HEADER 3POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.61A 152 MOHM datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR40S/AE40M/CDR40S datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 3.5 DIGIT W/LCD 40-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf