t-Global Technology PC94-300-300-0.25-0
PC94-300-300-0.25-0 picture photo
Mfg. Part Number
PC94-300-300-0.25-0
Brief Description
PC94 SHEET 300X300X0.25MM
Datasheet Download
PC94-300-300-0.25-0.pdf
Availability of PC94-300-300-0.25-0
QUANTITY
PC94-300-300-0.25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC94-300-300-0.25-0
Internal Part NumberEIS-PC94-300-300-0.25-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
MSDS Material Safety DatasheetPC94 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC94
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialNon-Silicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC94-300-300-0.25-0
Related LinksPC94-300-, PC94-300-300-0.25-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC94-300-300-0.25-0 Details Description
Related parts for PC94-300-300-0.25-0
ESD HANDLER 8X4-3/4X2-1/4 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRNSMTR 8DIP GW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
HOUSING BASE DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
SNAP FIT IEC FUSED INLET datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 47POS datasheet.pdf