t-Global Technology PC99-300-300-0.12-0
PC99-300-300-0.12-0 picture photo
Mfg. Part Number
PC99-300-300-0.12-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
PHASECHANGE 300X300X0.12MM
Datasheet Download
PC99-300-300-0.12-0.pdf
Availability of PC99-300-300-0.12-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PC99-300-300-0.12-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC99-300-300-0.12-0
Internal Part NumberEIS-PC99-300-300-0.12-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
PCM-99 in Automotive Battery Applications
MSDS Material Safety DatasheetPC99 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC99-300-300-0.12-0
Related LinksPC99-300-, PC99-300-300-0.12-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC99-300-300-0.12-0 Details Description
Related parts for PC99-300-300-0.12-0
CONN HEADER 2POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.7V 4-USP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RACEWAY BASE W/DIVIDER 10' datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf