t-Global Technology PC99P-100-100-0.1-0
PC99P-100-100-0.1-0 picture photo
Mfg. Part Number
PC99P-100-100-0.1-0
Brief Description
PC99P SHEET 100X100X0.1MM
Datasheet Download
PC99P-100-100-0.1-0.pdf
Availability of PC99P-100-100-0.1-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PC99P-100-100-0.1-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC99P-100-100-0.1-0
Internal Part NumberEIS-PC99P-100-100-0.1-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesNon-Silicone Gap Filler
MSDS Material Safety DatasheetPC99 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC99
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.0039" (0.100mm)
MaterialPhase Change Compound
Adhesive-
Backing, CarrierPolyimide
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.3 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC99P-100-100-0.1-0
Related LinksPC99P-100, PC99P-100-100-0.1-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC99P-100-100-0.1-0 Details Description
Related parts for PC99P-100-100-0.1-0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE CONTACT 28-20AWG datasheet.pdf
RES 23.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
C2-32-25 LATCH, ADJUSTABLE LEV datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf