NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PCA2000CX8/5/1,025
PCA2000CX8/5/1,025 picture photo
Mfg. Part Number
PCA2000CX8/5/1,025
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
IC WATCH CIRCUIT 32KHZ DIE
Datasheet Download
PCA2000CX8/5/1,025.pdf
Availability of PCA2000CX8/5/1,025
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PCA2000CX8/5/1,025 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCA2000CX8/5/1,025
Internal Part NumberEIS-PCA2000CX8/5/1,025
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jul/2013
Standard Package25
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCA2000CX8/5/1,025
PCA2000CX8/5/1,025 Details Description
Related parts for PCA2000CX8/5/1,025
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.01A 22 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf