Stackpole Electronics Inc. PCF14JT1M80
PCF14JT1M80 picture photo
Mfg. Part Number
PCF14JT1M80
Brief Description
RES 1.8M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
PCF14JT1M80.pdf
Availability of PCF14JT1M80
QUANTITY
PCF14JT1M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCF14JT1M80
Internal Part NumberEIS-PCF14JT1M80
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCF14JT1M80
Related LinksPCF14, PCF14JT1M80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
PCF14JT1M80 Details Description
Related parts for PCF14JT1M80
IDC CABLE - CKR26G/AE26G/CCE26G datasheet.pdf
BRACKET MOUNTING-END datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512 datasheet.pdf
LENS/HOLDER/TAPE FOR CREE MX6 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V datasheet.pdf
SENSOR FIBER OPT THROUGH BEAM datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 0.3W 2010 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.85W SOD64 datasheet.pdf