Stackpole Electronics Inc. PCF14JT3M30
PCF14JT3M30 picture photo
Mfg. Part Number
PCF14JT3M30
Brief Description
RES 3.3M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
PCF14JT3M30.pdf
Availability of PCF14JT3M30
QUANTITY
PCF14JT3M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCF14JT3M30
Internal Part NumberEIS-PCF14JT3M30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCF14JT3M30
Related LinksPCF14, PCF14JT3M30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
PCF14JT3M30 Details Description
Related parts for PCF14JT3M30
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC SENS PROXIMITY ANLG 54-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8WDFN datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 28A S3 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 190MA 2 OHM SMD datasheet.pdf