Stackpole Electronics Inc. PCF14JT3M30
PCF14JT3M30 picture photo
Mfg. Part Number
PCF14JT3M30
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
PCF14JT3M30.pdf
Availability of PCF14JT3M30
QUANTITY
PCF14JT3M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCF14JT3M30
Internal Part NumberEIS-PCF14JT3M30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCF14JT3M30
Related LinksPCF14, PCF14JT3M30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
PCF14JT3M30 Details Description
Related parts for PCF14JT3M30
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 20"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
INSERT FEMALE 10POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 110W datasheet.pdf