NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PCK2002MPW,112
PCK2002MPW,112 picture photo
Mfg. Part Number
PCK2002MPW,112
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUF 1:10 300MHZ 28TSSOP
Datasheet Download
PCK2002MPW,112.pdf
Availability of PCK2002MPW,112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PCK2002MPW,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCK2002MPW,112
Internal Part NumberEIS-PCK2002MPW,112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package51
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:10
Differential - Input:OutputNo/No
InputLVTTL
OutputLVTTL
Frequency - Max300MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package28-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCK2002MPW,112
PCK2002MPW,112 Details Description
Related parts for PCK2002MPW,112
CONN RECEPT 11 POS .100" 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.47 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE SKT datasheet.pdf