NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PCKEP14PW,112
PCKEP14PW,112 picture photo
Mfg. Part Number
PCKEP14PW,112
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP
Datasheet Download
PCKEP14PW,112.pdf
Availability of PCKEP14PW,112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PCKEP14PW,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCKEP14PW,112
Internal Part NumberEIS-PCKEP14PW,112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, HSTL, PECL
OutputPECL
Frequency - Max2GHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCKEP14PW,112
PCKEP14PW,112 Details Description
Related parts for PCKEP14PW,112
VARISTOR 900V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.9A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SNAP datasheet.pdf
RES 5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#19 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
R2RC2PC2P-0101 datasheet.pdf
1000UF 350V 50X80MM 105C 5000H datasheet.pdf