t-Global Technology PCM20Y-150X200X0.127
PCM20Y-150X200X0.127 picture photo
Mfg. Part Number
PCM20Y-150X200X0.127
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
PCM 150 X 200 X 0.127 YELLOW
Datasheet Download
PCM20Y-150X200X0.127.pdf
Availability of PCM20Y-150X200X0.127
QUANTITY
PCM20Y-150X200X0.127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCM20Y-150X200X0.127
Internal Part NumberEIS-PCM20Y-150X200X0.127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPCM20
Usage-
ShapeRectangle
Outline150.00mm x 200.00mm
Thickness0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
MaterialPhase Change Compound
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCM20Y-150X200X0.127
Related LinksPCM20Y-150, PCM20Y-150X200X0.127 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PCM20Y-150X200X0.127 Details Description
Related parts for PCM20Y-150X200X0.127
CAP CER 68PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG HER CC 0.4" datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERMINATION BLADE 7-CKT CLOSED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf