Susumu PCMB104E-4R7MS
PCMB104E-4R7MS picture photo
Mfg. Part Number
PCMB104E-4R7MS
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 10A 15 MOHM SMD
Datasheet Download
PCMB104E-4R7MS.pdf
Availability of PCMB104E-4R7MS
QUANTITY
PCMB104E-4R7MS Order Process
Ship out your order
Specifications of PCMB104E-4R7MS
Internal Part NumberEIS-PCMB104E-4R7MS
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating10A
Current - Saturation13A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCMB104E-4R7MS
Related LinksPCMB104, PCMB104E-4R7MS Datasheet, Susumu Distributor
PCMB104E-4R7MS Details Description
Related parts for PCMB104E-4R7MS
CONN HEADER VERT .100 12POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC SMC datasheet.pdf
RELAY SSR OPTOMOS DUAL NO 8-SOIC datasheet.pdf
HAN-YELLOCK 30 SEAL FOR CARRIER datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf