Hirose Electric Co Ltd PCN10-32S-2.54WA(72)
PCN10-32S-2.54WA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10-32S-2.54WA(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 32POS
Datasheet Download
PCN10-32S-2.54WA(72).pdf
Availability of PCN10-32S-2.54WA(72)
QUANTITY
PCN10-32S-2.54WA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10-32S-2.54WA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10-32S-2.54WA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10-32S-2.54WA(72)
Related LinksPCN10-32S-, PCN10-32S-2.54WA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10-32S-2.54WA(72) Details Description
Related parts for PCN10-32S-2.54WA(72)
IGBT 600V 35A 190W TO3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
DSUB MALE LEVER LOCK datasheet.pdf
CPCI ANVIL 19 POSITION datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X36 132QFP datasheet.pdf
IC FPGA 200 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
ANT PHANTOM ELITE UHF 3DB NMO WH datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 75W datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 120PF 450V CH 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf