Hirose Electric Co Ltd PCN10C-32S-2.54DS(72)
PCN10C-32S-2.54DS(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10C-32S-2.54DS(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 32POS DUAL RT ANG
Datasheet Download
PCN10C-32S-2.54DS(72).pdf
Availability of PCN10C-32S-2.54DS(72)
QUANTITY
PCN10C-32S-2.54DS(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10C-32S-2.54DS(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10C-32S-2.54DS(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
StyleB
Level, Class-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10C-32S-2.54DS(72)
Related LinksPCN10C-32S, PCN10C-32S-2.54DS(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10C-32S-2.54DS(72) Details Description
Related parts for PCN10C-32S-2.54DS(72)
IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT143 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 28USMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH HALF BRIDGE HYBRID datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.04A 330 MOHM datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
HARNESS TOOL datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.6A datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CCR2 56R 10% datasheet.pdf