Hirose Electric Co Ltd PCN10C-32S-2.54DSA(72)
PCN10C-32S-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10C-32S-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN RECEPT 32POS DUAL STR
Datasheet Download
PCN10C-32S-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10C-32S-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10C-32S-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10C-32S-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10C-32S-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
StyleB
Level, Class-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10C-32S-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10C-32S-, PCN10C-32S-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10C-32S-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10C-32S-2.54DSA(72)
DIP CABLE - CDR14G/AE14G/CDR14G datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8A DPAK datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 57POS SKT datasheet.pdf
RES 191 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf