Hirose Electric Co Ltd PCN10C-96S-2.54DSA(72)
PCN10C-96S-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10C-96S-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 96POS
Datasheet Download
PCN10C-96S-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10C-96S-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10C-96S-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10C-96S-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10C-96S-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10C-96S-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10C-96S-, PCN10C-96S-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10C-96S-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10C-96S-2.54DSA(72)
BS2SX-OEM ASSEMBLED datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf