Hirose Electric Co Ltd PCN10EA-50P-2.54DS(72)
PCN10EA-50P-2.54DS(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10EA-50P-2.54DS(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 50POS
Datasheet Download
PCN10EA-50P-2.54DS(72).pdf
Availability of PCN10EA-50P-2.54DS(72)
QUANTITY
PCN10EA-50P-2.54DS(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10EA-50P-2.54DS(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10EA-50P-2.54DS(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10EA-50P-2.54DS(72)
Related LinksPCN10EA-50P, PCN10EA-50P-2.54DS(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10EA-50P-2.54DS(72) Details Description
Related parts for PCN10EA-50P-2.54DS(72)
ICCON,PIN,ASSY datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.5"L X 14.5"W datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 8TSSOP datasheet.pdf
DIE HEX SET datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf