Hirose Electric Co Ltd PCN10F-24S-2.54WB(72)
PCN10F-24S-2.54WB(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10F-24S-2.54WB(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 24POS
Datasheet Download
PCN10F-24S-2.54WB(72).pdf
Availability of PCN10F-24S-2.54WB(72)
QUANTITY
PCN10F-24S-2.54WB(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10F-24S-2.54WB(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10F-24S-2.54WB(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10F-24S-2.54WB(72)
Related LinksPCN10F-24S, PCN10F-24S-2.54WB(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10F-24S-2.54WB(72) Details Description
Related parts for PCN10F-24S-2.54WB(72)
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS 1MM AU SMD LEFT datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ANVIL MTG BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR PRES 60PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf