Hirose Electric Co Ltd PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
PCN10HA-50P-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 50POS
Datasheet Download
PCN10HA-50P-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10HA-50P-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10HA-50P, PCN10HA-50P-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10HA-50P-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10HA-50P-2.54DSA(72)
IC ADC LP 10-BIT 108KSPS 8-UMAX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 162 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf