Hirose Electric Co Ltd PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
PCN10HB-44P-2.54DSA(92) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
Brief Description
CONN HDR 44POS DUAL TH
Datasheet Download
PCN10HB-44P-2.54DSA(92).pdf
Availability of PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
QUANTITY
PCN10HB-44P-2.54DSA(92) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
Internal Part NumberEIS-PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
Related LinksPCN10HB-44P, PCN10HB-44P-2.54DSA(92) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10HB-44P-2.54DSA(92) Details Description
Related parts for PCN10HB-44P-2.54DSA(92)
RES SMD 127K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS W/FLANGE datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf