Hirose Electric Co Ltd PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
PCN10HD-16P-2.54DSA(77) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - DIN 41612
Brief Description
CONN HDR 16POS DUAL TH
Datasheet Download
PCN10HD-16P-2.54DSA(77).pdf
Availability of PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
QUANTITY
PCN10HD-16P-2.54DSA(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
Internal Part NumberEIS-PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
Related LinksPCN10HD-16P, PCN10HD-16P-2.54DSA(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10HD-16P-2.54DSA(77) Details Description
Related parts for PCN10HD-16P-2.54DSA(77)
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 10-DFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 16 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 25' REVERSED datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V 10% 2DIP datasheet.pdf