Hirose Electric Co Ltd PCN11-10S-HP
PCN11-10S-HP picture photo
Mfg. Part Number
PCN11-10S-HP
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TOOLING
Datasheet Download
PCN11-10S-HP.pdf
Availability of PCN11-10S-HP
QUANTITY
PCN11-10S-HP Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN11-10S-HP
Internal Part NumberEIS-PCN11-10S-HP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN11-10S-HP
Related LinksPCN11-, PCN11-10S-HP Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN11-10S-HP Details Description
Related parts for PCN11-10S-HP
RES SMD 3.65K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 220000UF 20% 10V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
SPONGE 2.3" X 2.5" - SLITS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO244 datasheet.pdf
3,3UF 50V 4,0X4,0X5,3MM 105C 200 datasheet.pdf